Flanged bush PCMF-202316.5-E-SKF
Part number : PCMF-202316.5-E-SKF
SKF
Description
The Flanged Bush known by the reference PCMF-202316.5-E-SKF SKF has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 23 mm and a length of 16.5 mm.
  16 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - BHM1725-JTEKT JTEKT
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING BHM1725-JTEKT
PAP bush - PCM202320-E-SKF SKF
PAP BUSH PCM202320-E-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description