Flanged bush PAF20115-P11-KS
Part number : PAF20115-P11-KS
KS
Description
The Flanged Bush known by the reference PAF20115-P11-KS KS has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 23 mm and a length of 11.5 mm.
  50 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RSH-SKF
Flanged bush - PAF1012-P11-KS KS
FLANGED BUSH PAF1012-P11-KS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    11.5  MM
  • TYPE
    PAF
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
Description