Flanged bush PAF20-23-16.500-NC-INA
Part number : PAF20-23-16.500-NC-INA
INA
Description
The Flanged Bush known by the reference PAF20-23-16.500-NC-INA INA has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 23 mm and a length of 16.5 mm.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ70-80-90 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ70-80-90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • WEIGHT
    17  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    30  MM
  • FLANGE THICKNESS
    1.5  MM
  • SPECIFIC
    NC
Description