Flanged bush PAF10070-P10
Part number : PAF10070-P10
GEN
Description
The Flanged Bush known by the reference PAF10070-P10 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 7 mm.
  50+ parts in stock (8 minutes ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61901-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61901-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF10-12-15-2-6 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF10-12-15-2-6
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • TYPE
    PAF
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description