Oil filled flanged bronze bush BNZF80-95-105-8-70
Part number : BNZF80-95-105-8-70
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF80-95-105-8-70 Generic has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 95 mm and a length of 70 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - AG22-29-36 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH AG22-29-36
Tapered roller bearing - 30209C-FAG FAG
TAPERED ROLLER BEARING 30209C-FAG
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    70  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    1043  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    105  MM
  • FLANGE THICKNESS
    8  MM
  • PACKAGING
    1
Description