Oil filled flanged bronze bush BNZF8-16-16-2-12
Part number : BNZF8-16-16-2-12
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF8-16-16-2-12 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32005 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 32005
Oil filled flanged bronze bush - BFAI12.700-19.050-25.400-3.710-25.400 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BFAI12.700-19.050-25.400-3.710-25.400
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    26  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    16  MM
    1
  • STANDARD
    No standard
Description