Oil filled flanged bronze bush BNZF8-12-16-2-14
Part number : BNZF8-12-16-2-14
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF8-12-16-2-14 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 14 mm. It is manufactured in .
  19 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 608-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 608-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF8-14-18-3-14 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF8-14-18-3-14
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    7  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    16  MM
Description