Oil filled flanged bronze bush BNZF8-12-16-2-10
Part number : BNZF8-12-16-2-10
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF8-12-16-2-10 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 10 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF8-12-16-2-8 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF8-12-16-2-8
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    6  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    16  MM
Description