Oil filled flanged bronze bush BNZF8-12-15-2-15
Part number : BNZF8-12-15-2-15
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF8-12-15-2-15 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ8-10-8 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ8-10-8
O-Ring seal - OR-8X1-FPM80 GEN
O-RING SEAL OR-8X1-FPM80
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    9  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    15  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description