Oil filled flanged bronze bush BNZF60-75-85-6-70
Part number : BNZF60-75-85-6-70
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF60-75-85-6-70 Generic has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 75 mm and a length of 70 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Oil filled flanged bronze bush - BNZF60-75-85-6-50 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF60-75-85-6-50
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    70  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    775  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    85  MM
  • FLANGE THICKNESS
    6  MM
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description