Oil filled flanged bronze bush BNZF55-64-71-5-45
Part number : BNZF55-64-71-5-45
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF55-64-71-5-45 Generic has an inside diameter of 55 mm, an outside diameter of 64 mm and a length of 45 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF45-55-65-6-45 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF45-55-65-6-45
Deep groove ball bearing - S6209-2RS-ZEN ZEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING S6209-2RS-ZEN
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    64  MM
  • THICKNESS
    45  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    265  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    71  MM
  • FLANGE THICKNESS
    5  MM
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description