Oil filled flanged bronze bush BNZF5-10-12-2-7
Part number : BNZF5-10-12-2-7
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF5-10-12-2-7 Generic has an inside diameter of 5 mm, an outside diameter of 10 mm and a length of 7 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF5-10-13-2-15 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF5-10-13-2-15
Deep groove ball bearing - MR105-2RS-ZEN ZEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING MR105-2RS-ZEN
  • INSIDE DIAMETER
    5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    3  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    12  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description