Oil filled flanged bronze bush BNZF40-50-60-6-60
Part number : BNZF40-50-60-6-60
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF40-50-60-6-60 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 60 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - AL40-50-50 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH AL40-50-50
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    317  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    60  MM
  • FLANGE THICKNESS
    6  MM
Description