Oil filled flanged bronze bush BNZF30-40-50-5-42
Part number : BNZF30-40-50-5-42
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF30-40-50-5-42 Generic has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 40 mm and a length of 42 mm. It is manufactured in .
  13 parts in stock (15 hours ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61905-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61905-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF30-40-50-5-55 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF30-40-50-5-55
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    42  MM
  • WEIGHT
    179  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    50  MM
  • FLANGE THICKNESS
    5  MM
Description