Oil filled flanged bronze bush BNZF25-35-45-5-45
Part number : BNZF25-35-45-5-45
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF25-35-45-5-45 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 35 mm and a length of 45 mm. It is manufactured in .
  24 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RSH-C3-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF30-40-50-5-30 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF30-40-50-5-30
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    45  MM
  • WEIGHT
    164  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    45  MM
  • FLANGE THICKNESS
    5  MM
Description