Oil filled flanged bronze bush BNZF25-35-45-5-16
Part number : BNZF25-35-45-5-16
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF25-35-45-5-16 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 35 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  19 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-75X90X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-75X90X7-NBR
Oil filled flanged bronze bush - BNZF30-40-50-5-30 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF30-40-50-5-30
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    72  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    45  MM
  • FLANGE THICKNESS
    5  MM
Description