Oil filled flanged bronze bush BNZF25-32-40-5-53
Part number : BNZF25-32-40-5-53
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF25-32-40-5-53 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 53 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ25-30-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ25-30-40
O-Ring seal - OR-73X3-EPDM70 GEN
O-RING SEAL OR-73X3-EPDM70
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    53  MM
  • WEIGHT
    122  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    40  MM
  • FLANGE THICKNESS
    5  MM
Description