Oil filled flanged bronze bush BNZF25-30-40-4-16
Part number : BNZF25-30-40-4-16
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF25-30-40-4-16 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 30 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  37 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-20 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-20
Deep groove ball bearing - Double rows - DAC30550030-25-PFI PFI
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS DAC30550030-25-PFI
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    38  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    40  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
Description