Oil filled flanged bronze bush BNZF20-28-35-4-35
Part number : BNZF20-28-35-4-35
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF20-28-35-4-35 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X47X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X47X7-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-28-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-28-20
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    83  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    35  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
Description