Oil filled flanged bronze bush BNZF20-28-35-4-30
Part number : BNZF20-28-35-4-30
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF20-28-35-4-30 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  38 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    70  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    35  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
Description