Oil filled flanged bronze bush BNZF20-26-32-2-40
Part number : BNZF20-26-32-2-40
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF20-26-32-2-40 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 26 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  26 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-25-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-25-40
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    64  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    32  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description