Oil filled flanged bronze bush BNZF20-24-28-2-25
Part number : BNZF20-24-28-2-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF20-24-28-2-25 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 24 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BFMF18-22-26-2-22 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BFMF18-22-26-2-22
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    27  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    28  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
  • PACKAGING
    1
Description