Oil filled flanged bronze bush BNZF18-25-32-5-30
Part number : BNZF18-25-32-5-30
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF18-25-32-5-30 Generic has an inside diameter of 18 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2Z-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2Z-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF20-28-35-4-25 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF20-28-35-4-25
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    60  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    32  MM
  • FLANGE THICKNESS
    5  MM
Description