Oil filled flanged bronze bush BNZF18-22-28-3-12
Part number : BNZF18-22-28-3-12
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF18-22-28-3-12 Generic has an inside diameter of 18 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ18-22-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ18-22-40
Anti-vibration mount PMP - PMP5058-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT PMP PMP5058-8
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    16  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    28  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description