Oil filled flanged bronze bush BNZF16-22-28-3-25
Part number : BNZF16-22-28-3-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF16-22-28-3-25 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ14-18-14 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ14-18-14
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    34  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    28  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description