Oil filled flanged bronze bush BNZF16-20-24-2-9
Part number : BNZF16-20-24-2-9
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF16-20-24-2-9 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 9 mm. It is manufactured in .
  50 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CK-20X40X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL CK-20X40X8-FPM
Oil filled flanged bronze bush - BNZF16-20-24-2-16 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF16-20-24-2-16
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • WEIGHT
    8  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    24  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description