Oil filled flanged bronze bush BNZF16-20-24-2-25
Part number : BNZF16-20-24-2-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF16-20-24-2-25 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  12 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-C3-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF16-20-24-2-20 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF16-20-24-2-20
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    21  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    24  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description