Oil filled flanged bronze bush BNZF15-22-28-3-30
Part number : BNZF15-22-28-3-30
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF15-22-28-3-30 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-2RSH-SKF
Thrust washer - AS1528-IKO IKO
THRUST WASHER AS1528-IKO
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    46  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    28  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description