Oil filled flanged bronze bush BNZF15-20-28-4-32
Part number : BNZF15-20-28-4-32
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF15-20-28-4-32 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 32 mm. It is manufactured in .
  37 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ15-18-35 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ15-18-35
Housed bearing - 2 bolts - UFL002-INOX GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UFL002-INOX
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • WEIGHT
    39  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    28  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
Description