Oil filled flanged bronze bush BNZF14-20-25-3-25
Part number : BNZF14-20-25-3-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF14-20-25-3-25 Generic has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-21 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-21
Glue - COLLE-HAUTE-RESISTANCE-603-10ML-LOCTITE LOCTITE
GLUE COLLE-HAUTE-RESISTANCE-603-10ML-LOCTITE
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    31  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    25  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description