Oil filled flanged bronze bush BNZF14-20-25-3-10
Part number : BNZF14-20-25-3-10
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF14-20-25-3-10 Generic has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 10 mm. It is manufactured in .
  19 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF14-20-25-3-14 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF14-20-25-3-14
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    16  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    25  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description