Oil filled flanged bronze bush BNZF12.10-16-20-2-25
Part number : BNZF12.10-16-20-2-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF12.10-16-20-2-25 Generic has an inside diameter of 12.1 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  10 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 608-2Z-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 608-2Z-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF12-16-20-2-16 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF12-16-20-2-16
  • INSIDE DIAMETER
    12.1  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    17  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    20  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description