Oil filled flanged bronze bush BNZF12-18-24-3-20
Part number : BNZF12-18-24-3-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF12-18-24-3-20 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  18 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RSH-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF12-16-20-2-16 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF12-16-20-2-16
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    24  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    24  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description