Oil filled flanged bronze bush BNZF12-18-22-3-16
Part number : BNZF12-18-22-3-16
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF12-18-22-3-16 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  11 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 62205-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 62205-2RS1-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ25-35-15 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ25-35-15
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    16  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    22  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description