Oil filled flanged bronze bush BNZF10-16-20-3-20
Part number : BNZF10-16-20-3-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF10-16-20-3-20 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  26 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF10-16-20-3-10 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF10-16-20-3-10
Deep groove ball bearing - 6904-2RS-C3 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6904-2RS-C3
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    20  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    20  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description