Oil filled flanged bronze bush BNZF10-14-18-3-20
Part number : BNZF10-14-18-3-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF10-14-18-3-20 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (15 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF10-14-18-3-10 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF10-14-18-3-10
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    12  G
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description