Oil filled flanged bronze bush BFMG12-17-23-3-16
Part number : BFMG12-17-23-3-16
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BFMG12-17-23-3-16 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 17 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-20X40X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-20X40X7-NBR
Oil filled flanged bronze bush - BNZF12-16-20-2-16 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF12-16-20-2-16
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    17  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    BFMG
  • WEIGHT
    14  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    23  MM
Description