Oil filled flanged bronze bush BFMF16-22-28-3-20
Part number : BFMF16-22-28-3-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BFMF16-22-28-3-20 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Oil filled flanged bronze bush - BFMF16-22-28-3-32 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BFMF16-22-28-3-32
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    12  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    28  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description