Oil filled flanged bronze bush AL20-26-15
Part number : AL20-26-15
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AL20-26-15 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 26 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (14 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51104 GEN
THRUST BALL BEARING 51104
Oil filled flanged bronze bush - AG202416 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH AG202416
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • TYPE
    BFMG
  • WEIGHT
    26  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    32  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description