Oil filled flanged bronze bush AL04-08-12
Part number : AL04-08-12
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AL04-08-12 Generic has an inside diameter of 4 mm, an outside diameter of 8 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  18 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51103 GEN
THRUST BALL BEARING 51103
Oil filled flanged bronze bush - BFMG5-9-13-2-8 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BFMG5-9-13-2-8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    4  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    8  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • TYPE
    BFMG
  • WEIGHT
    4  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    12  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
  • PACKAGING
    1
Description