Oil filled flanged bronze bush AG36-42-22
Part number : AG36-42-22
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG36-42-22 Generic has an inside diameter of 36 mm, an outside diameter of 42 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - UCFL204 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCFL204
Oil filled plain bronze bush - AM364222 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM364222
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    63  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    48  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description