Oil filled flanged bronze bush AG22-29-36
Part number : AG22-29-36
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG22-29-36 Generic has an inside diameter of 22 mm, an outside diameter of 29 mm and a length of 36 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Oil filled flanged bronze bush - BFMF22-29-36-3.5-22 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BFMF22-29-36-3.5-22
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    29  MM
  • THICKNESS
    36  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    76  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    36  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3.5  MM
  • PACKAGING
    1
Description