Oil filled flanged bronze bush AG22-28-20
Part number : AG22-28-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG22-28-20 Generic has an inside diameter of 22 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-22X28X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X28X4-NBR
PAP bush - PAP2225-P10 GEN
PAP BUSH PAP2225-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    38  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    34  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description