Oil filled flanged bronze bush AG22-27-28
Part number : AG22-27-28
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG22-27-28 Generic has an inside diameter of 22 mm, an outside diameter of 27 mm and a length of 28 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF10 GEN
ROD END TSF TSF10
Oil filled plain bronze bush - BMG25-30-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BMG25-30-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    27  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    41  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    32  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2.5  MM
  • PACKAGING
    1
Description