Oil filled flanged bronze bush AG20-26-32
Part number : AG20-26-32
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG20-26-32 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 26 mm and a length of 32 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    52  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    32  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description