Oil filled flanged bronze bush AG14-20-18
Part number : AG142018
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG14-20-18 Generic has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 18 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RSH-SKF
Oil filled flanged bronze bush - BNZF16-20-24-2-16 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF16-20-24-2-16
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    24  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    26  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description