Oil filled flanged bronze bush AG12-18-08
Part number : AG12188
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG12-18-08 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 8 mm. It is manufactured in .
  18 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF12-18-22-3-12 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF12-18-22-3-12
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    11  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    24  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description