Oil filled plain bronze bush PSM16-22-20-A51-SKF
Part number : PSM16-22-20-A51-SKF
SKF
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference PSM16-22-20-A51-SKF SKF has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    PSM
  • WEIGHT
    22  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    A51
Description