Oil filled plain bronze bush PRM40-44-30-SKF
Part number : PRM40-44-30-SKF
SKF
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference PRM40-44-30-SKF SKF has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 44 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-30X62X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-30X62X10-FPM
PAP bush - PAP4025-P14 GEN
PAP BUSH PAP4025-P14
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    PRM
  • WEIGHT
    67  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description