Oil filled plain bronze bush BNZBG120-28-50
Part number : BNZBG120-28-50
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZBG120-28-50 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 50 mm. It is manufactured in .
  26 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
VK EC End cover - EC-42X6-NBR90 GEN
VK EC END COVER EC-42X6-NBR90
Oil filled plain bronze bush - BMG22-28-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BMG22-28-25
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • TYPE
    BNZBG1
  • WEIGHT
    102  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description